FURNITURE / Tables / Bedside table 11457039
*
nr 1145 7039
BEDSIDE TABLE
String/teak, 1950s, length: 52 cm, width: 30 cm, height: 49 cm,
String/teak, 1950-tal, längd: 52 cm, djup: 30 cm, höjd: 49 cm
Estimate:
600
Sold:
SEK 600
Auction date:
Monday November 20 2017
at 18:45:52
- Bid history
Time
Bidder
Bid
1/11 22:12:32
1
300 kr
6/11 16:48:30
2
400 kr
14/11 19:57:45
3
500 kr
15/11 20:12:04
4
500 kr
15/11 20:12:04
3
500 kr (Robot)
20/11 16:00:17
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Nov 20
Retro - 50/60-tal
På vår populära retroauktion med fokus på 50/60-talet samlar vi vackra och spännande designföremål från 1900-talet. Här finns barstolar, bordslampor, burkar, byråar, cocktailglas, fåtöljer, figuriner, ...
Read more about Retro - 50/60-tal
- Läs mer...
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord lampbord nattduksbord nattygsbord småbord string sängbord teak teakmöbler trä
-
8179 TABLE
19th century. Length: 91 cm, width: 55 cm, height:..//
Present: SEK 150
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:57
-
1010 TABLE
Eero Sarinen för Knoll International, samt märkt N..//
Auction ends
in 8 days
27 maj at 18:55
-
8186 TABLE
with drawer, 19th century. Length: 60 cm, width: 3..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:11
-
8227 Brick/serverin..
Bricka i glas, mässinghandtag, utfällbara hyllplan..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:13
-
8239 WHAT-NOT
late 19th century. Length: 51 cm, width: 35 cm, he..//
Present: SEK 300
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:25
-
8224 TEA TABLE
'Krogsta', ur Ikea 1700-tals serie, tredelad pelar..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:04
*
BEDSIDE TABLE
Läs om budbetjänten
Read more about Retro - 50/60-tal
nr 1145 7039
BEDSIDE TABLE
String/teak, 1950s, length: 52 cm, width: 30 cm, height: 49 cm,
String/teak, 1950-tal, längd: 52 cm, djup: 30 cm, höjd: 49 cm
Estimate: | 600 |
---|---|
Sold: | SEK 600 |
Auction date: |
Monday November 20 2017 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
1/11 22:12:32 | 1 | 300 kr |
6/11 16:48:30 | 2 | 400 kr |
14/11 19:57:45 | 3 | 500 kr |
15/11 20:12:04 | 4 | 500 kr |
15/11 20:12:04 | 3 | 500 kr (Robot) |
20/11 16:00:17 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Nov 20
Retro - 50/60-tal
På vår populära retroauktion med fokus på 50/60-talet samlar vi vackra och spännande designföremål från 1900-talet. Här finns barstolar, bordslampor, burkar, byråar, cocktailglas, fåtöljer, figuriner, ...Read more about Retro - 50/60-tal
- Läs mer...
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord lampbord nattduksbord nattygsbord småbord string sängbord teak teakmöbler trä
-
8179 TABLE
19th century. Length: 91 cm, width: 55 cm, height:..//
Present: SEK 150
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:57 -
1010 TABLE
Eero Sarinen för Knoll International, samt märkt N..//
Auction ends
in 8 days
27 maj at 18:55 -
8186 TABLE
with drawer, 19th century. Length: 60 cm, width: 3..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:11
-
8227 Brick/serverin..
Bricka i glas, mässinghandtag, utfällbara hyllplan..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:13 -
8239 WHAT-NOT
late 19th century. Length: 51 cm, width: 35 cm, he..//
Present: SEK 300
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:25 -
8224 TEA TABLE
'Krogsta', ur Ikea 1700-tals serie, tredelad pelar..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:04